درباره من

به نام یار و به نام عشق و به نامِ شما
به شعر و نظم و ادب کنم سلامِ شما

امیرحسین فاخر در خانواده ای که کسب و کار برایشان از اهمیت بالایی برخوردار بود، در 18 دی ماه سال 68 دیده به جهان گشود. پدر و مادرش از کارآفرینان صنعت پست و خدمات لجستیکی بودند و بیش از شصت سال است از نام آوران این صنعت می باشند و بیش از ده سال است در این مسیر در جایگاه های مختلف تا موقعیت فعلی که قائم مقام شرکت تیپاکس است مشغول به فعالیت می باشد. در نوجوانی برای کسب دانش، به انگلستان مهاجرت کرد و تحصیلات خود را در آن کشور ارتقا بخشید.
وی از اول راهنمایی شروع به نوشتن کرد و با توجه به سابقه و علاقه پدر به ادبیات مخصوصأ شعر، کمکی شد تا امیرحسین فاخر از ۱۱ سالگی در اقیانوس بزرگ واژه ها و شعرها به شنا بهرِ تمام توان بپردازد. وی برای اکتساب این علم و فن چه نظری و چه تجربی نزد استادان زیادی از تبریز، تهران و رشت فرستاده شد تا بتواند در این زمینه دانش خود را کاربردی تر بیاموزد. 

امیرحسین فاخر عشق خاصی به شعر داشت و با ممارست زیادش در فهم و درک بیش تر آن حدود ۱۸ سال مثل تشنه ای در پی یافتن این آب حیات، کوشید.

وی در ابتدا با راهنمایی استادان خود شروع به یاد گرفتن از شاعران بزرگی چون ؛ غزلسرای بزرگ شعر و ادب فارس حافظ، شاعر پارسی گوی سعدی ، شهریار و پروین اعتصامی کرد. جالب است بدانیم امیرحسین فاخر تا قبل از کسب مدرک دیپلم اجازه خواندن آثار مولانا را نداشته است.
سختگیری بر آموختن به قدری برای وی زیاد بود که تا معنی بیت یا حکایتی را متوجه نمی‌شد اجازه گذر از آن بیت یا شعر را نداشته است. وی حافظه خوبی در حفظ کردن اشعار داشت و هر شعری را به خوبی به خاطر می سپرد.

بعد از طی کردن مراحل آموختن، وی علاقه مندی های خود را در سبک های ادبی و اوزان شعری شناخت و در سخنان خود آورده است که اکنون علاقه زیادی به سبک عراقی دارد و در شعر کلاسیک مرید حضرت حافظ است.

امیرحسین فاخر خیلی نظر خاصی به قدرت کلمه داشت به این خاطر به سراغ اشعار احمد شاملو رفت از این طریق با شعر سپید آشنا و به شاملو علاقه‌مند شد.
وی علاقه بسیار زیادی به اشعار سایه ابتهاج داشته است و با خواندن اشعار نو (نیمایی) سایه از کتاب تاسیان دریچه شعر نیمایی برای وی گشوده شد.